Ümbruskond

Burgali mäestiku ümbrus, mida on nimetatud ka Valencia Püreneedeks, on imeline oma rikkumata looduse poolest. Kuna linnad jäävad mitmekümne kilomeetri kaugusele, puudub siin nii müra- kui valgusreostus.

Metsiku looduse (kitsede, metssigade, jäneste, nugiste ja rebaste jms) kohalolu võib enamasti ainult aimata. Pelgamiseks pole siiski põhjust – tõeliselt ohtlikke loomi siin kandis ei ela. Isegi eestlaste jaoks tüütuid sääski mitte.

El Nido Feliz’ist kümnekonna kilomeetri kaugusel asub Chera-Sot de Chera looduspark paisjärve ja paljude erinevate matkaradedega.

Mida Valencia ümbruses teha

Ka El Nido Feliz’i vahetus lähiümbruses on suurepärased matkamisvõimalused ja erilised paigad – näiteks väikese jalutuskäigu kaugusel 4000 aasta vanused kaljujoonised ja iberite 2500 aasta vanused raidkirjad.

Imelise loodusliku ujumiskoha (Charco de las Lumbres) ja kose leiab ca7km kaugusel meie kodust. Teised jõevannid (Barranco de la Hoz) asuvad 9km kaugusel meist. Chera-Sot de Chera Rahvuspargi teisest servast leiab imelise samblast läbi langeva veekardinaga Las Toscase.

Siete Aguas

800 elanikuga kaunis küla (Eesti mõistes küll pigem väikelinn) täis ajalugu, traditsioone, restorane, poode ja palju muud huvitavat

Aga talvel on meil mõnikord võimalik ka lumes hullata (seda ei juhtu igal aastal)

 

Ca 30km kaugusel Madridi suunas asub Requena-Utieli veinipiirkond oma veinikeldritega ja kahe huvitava keskaegse linnaga.

Ca 25km kaugusel Valencia poole on samuti kaunis keskaegne väikelinn Buñol, mis on eriti tuntud oma augustis toimuva suure tomatisõja festivali Tomatina poolest.